ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 16:34

CHP’liler, Andımız'ı okurken şaşırdı


Afyonkarahisar’da Cumhuriyet Bayramı’nın kutlamak için bir araya gelen grubun önünde bulunan CHP’liler Andımız’ı okurken şaşırdı. İlk mısralardan sonra şaşıran grup bir süre ara verdikten sonra son mısrayla Andımız’ı tamamladı.

Afyonkarahisar'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak için 13 sivil toplum örgütü ve CHP 'Cumhuriyet Platformu' adı altında bir araya geldi. Platform Anıtpark’tan Karayolları kavşağında bulunan Kocatepe Anıtı’na kadar yürüdü. Anıtparkta toplanan platform üyeleri ellerinde Türk bayraklarıyla birlikte Cumhuriyet Marşı'yla birlikte, şiir ve şarkılar söyledi. Kalabalık 15 metre uzunluğunda Türk Bayrağı açtıktan sonra AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine sloganlar attı. Daha sonra yürüyüşe geçen kalabalığa polis eskortluk etti. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı kutlamalar sırasında CHP’lilerle polis arasında zaman zaman tartışma ve gerginlik yaşandı. Polisin, kendilerine müdahale etmesinin ardından CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, polis amiriyle tartıştı. Daha sonra sakinleştirilen kalabalık sloganlar eşliğinde yoluna devam etti. Herhangi bir provakasyona karşı çevik kuvvet ekiplerinin de hazır bekletildiği yürüyüş sırasında kalabalık gurup İmaret Camii yanına geldiğinde oturma eylemi yapmak istedi ancak polis izin vermedi.

CHP’LİLER ANDIMIZ'I OKURKEN ŞAŞIRDI

Bunun üzerine CHP yönetici ve üyelerinin başını çektiği kalabalık Andımız’ı okumaya başladı.
Yanlış teleffuzlarla başlanan Andımız'ı okumaya devam eden grup, bir ara şaşırdı. Kısa bir süre beklemenin ardından iki mısra atlanarak son mısrayla okuma tamamlandı.

Cumhuriyet Platformu yürüyüşüne yaklaşık 400 kişi katıldı

KİMLER KATILDI

Afyonkarahisar Cumhuriyet Platformu'nun düzenlediği yürüyüşe Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Atatürkçü Düşünce Kulübü (ADK), Birleşik Kamu İşgörenleri Sendikaları Konfederasyonu (Birleşik Kamu-İş), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş), Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), Türkiye Liseliler Birliği (TLB), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İşçi Partisi'nden oluştuğu
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER