ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 20:20

CHP'li vekile tazminat cezası


Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında kendisi ve yürüttüğü görev hakkında "kişilik haklarını zedeleyici ve küçük düşürücü" ifadeler kullandığı iddiasıyla CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner hakkında açtığı manevi tazminat davasını kazandı.
Isparta 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın 4'üncü duruşmasına Başsavcı Yıldırım'ın avukatı Mehmet Çelebi ile Milletvekili Öner'in avukatı Can Doğusay katıldı. Yıldırım ve Öner ise duruşmaya gelmedi. Yıldırım'ın avukatı Çelebi, davanın lehlerinde sonuçlandırılmasını talep etti. Öner'in avukatı Doğusoy ise davanın reddedilmesini istedi.
Mahkeme Başkanı Yunus Yılmaz, "kişilik haklarına saldırı nedeniyle" Öner'in, 6 bin lira manevi tazminatı davanın açıldığı 18 Şubat 2013 tarihinden işleyerek yasal faizi ile Yıldırım'a ödemesine hükmetti.
Yıldırım'ın avukatı Çelebi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Öner hakkında müvekkiline "kişilik haklarını zedeleyici ve küçük düşürücü" ifadeler kullandığı gerekçesiyle açtıkları davanın lehlerine sonuçlandığını söyledi.
Karardan memnuniyet duyduklarını dile getiren Çelebi, "Müvekkilim, 29 yıldır yargı içinde görevini sürdürmektedir. Müvekkilim, öne sürülen iddialarla ilgisi yoktur" dedi.
Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım, mahkemeye verdiği şikayet dilekçesinde, Milletvekili Öner'e, katıldığı bir televizyon programında kendisine hakaret ettiği iddiasıyla 10 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER