ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 16:44

CHP'li vekilden askere fırça

CHP Milletvekili Engin Özkoç, duruşma salonuna kartsız giren izleyiciyi uyaran askere tepki gösterdi


CHP Milletvekili Engin Özkoç, duruşma salonuna kartsız giren izleyiciyi uyaran askere tepki gösterdi. Astsubayın "Kartsız alınmamasını savcı istiyor." demesi üzerine Özkoç, "Git onu bana getir." ifadelerini kullandı.

Ergenekon davasında duruşma aradayken kartı bulunmadan salona giren bir kadını görevli asker dışarı çıkması konusunda uyardı. Astsubayın ısrar etmesi üzerine olaya müdahale eden CHP Milletvekili Özkoç, askere tepki gösterdi. Söz konusu kadının CHP kadın kollarında görevli olduğunu belirten Özkoç'a asker, kartı olmadığı için içerde kalamayacağını söyledi. Vekilin tepkisine devam etmesi üzerine asker, "Savcılar böyle istiyor." dedi. Özkoç ise, "Git onu bana getir." ifadesini kullandı.

Astsubayın izleyicinin çıkmasını tekrarlaması üzerine Özkoç, "Sen ona askerin gibi konuşamazsın. Ben istediğim gibi konuşurum." dedi. Astsubay da, "Bana bağırmanıza gerek yok, sadece çıkmasını istiyoruz." diye konuştu.

Sinirlenen ve tepkisine devam eden Özkoç, "Her türlü şeyi konuşabileceğini sanıyor. Bakma bana öyle. Hakimi olmuşlar her tarafın." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER