ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 15:58

"CHP’li vekil, gündem oluşturmaya çalışıyor"


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka’yı kastederek, "Bu milletvekili, geçtiğimiz hafta TBMM çatısı altında bana ve ülkemiz kadınlarına yapılan terbiyesizliği fırsat bilerek, daha önceden yaşadığı bir olay üzerinden gündem oluşturmaya çalışmaktadır." dedi.

Bakan Fatma Şahin, kendisiyle ilgili bugün gazetelerde yer alan haberler üzerine açıklama yaptı. CHP'li milletvekilinin iddia ettiği gibi, bir seyahatte karşılaşmasında kendisine, "Haklısınız ama o Başbakan Yardımcısı" gibi bir ifadesinin olmadığına işaret eden Şahin, telefonla aramasına rağmen o dönemde kendisi ile görüşme imkanı olmadığı, ilk karşılaşmasında da telefon ile aradığını ifade ettiğini vurguladı.

"SORULARI, ARMANI TARAFLI HALE GETİRDİ"

"Ancak Sayın Milletvekili, bu konu üzerinden gündeme gelerek kendisini mağdur olarak gösterme çabası içine girmiştir." diye devam eden Şahin, bugün özellikle Ayşe Arman'ın da söz konusu röportajda ‘gazeteci objektifliği ve tarafsızlığından ne kadar uzaklaştığını da üzülerek gördüğünü, yoksa bir gazetecinin ‘Napacağız, Pes mi edeceğiz?’ gibi kendini son derece taraflı hale getiren sorular sormasının mümkün olmayacağını ifade etti.

"KAMER GENÇ, KEŞKE KİTAPÇIĞIN TAMAMINI OKUSAYDI"

Kamer Genç’in, TBMM konuşmasında Çanakkale Valiliği ve Bakanlığı işbirliğiyle yapılan "Biz Değil miydik?" projesinin 40 sayfalık tanıtım kitapçığının önsözünde Atatürk’ün isminin olmadığını söylemesine karşılık Şahin, şöyle devam etti: "Keşke Kamer Genç kitapçığı tamamıyla okusaydı ve Anadolu’nun her yerinden gelerek Çanakkale’de kahramanca savaşan Mehmetçiklerin anlatıldığı bu kitapçığın çeşitli yerlerinde Atatürk’ten, tespitlerinden ve Çanakkale ile ilgili hatıralardan bahsedildiğini görseydi. Atatürk ülkemizin kurucu lideridir. Atatürk’ü bir meta haline getirmeden, O'nu sömürmeden bunu her platformda söylüyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına şükran ve saygılarımızı sunuyoruz."

Şahin, son birkaç gündür gerek sosyal medya adreslerimden, gerekse de diğer platformlardan tarafına iletilen desteğin, TBMM’de dile getirdiği hassasiyetin tüm Türkiye tarafından anlaşıldığını gösterdiğini belirterek, "Destek verenlere tekrar teşekkür ediyor, konuyu başka yerlere çekmeye çalışanları da, Kamer Genç’in edep dışı sözlerini yeniden okumaya ve hakkaniyetli olmaya davet ediyorum." açıklamasını yaptı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER