ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 14:36

CHP’li Tanrıkulu, Berkin Elvan’ı ziyaret etti


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Gezi olaylarında başından yaralanarak yoğun bakıma alınan Berkin Elvan’ı ve ailesini hastanede ziyaret etti.

Sezgin Tanrıkulu, Gezi olaylarında polisin attığı gaz bombası fişekleriyle başından yaralandığı iddia edilen Berkin Elvan’ın tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldi. Elvan’ın doktorlarıyla ve ailesiyle görüşen Tanrıkulu, ziyaret sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Elvan’ın 16 Haziran’dan beri hastanede tedavi gördüğünü söyleyen Tanrıkulu, “Bu gün 122’inci gün ve failleri ortada yok. Türkiye bu acıya ortak oldu ama Başbakan ve hükümet bu acıya ortak olmadı. Bir kez olsun aileyi aramadılar, özür dilemediler ve failleri ortaya çıkarmadılar. Başbakan'ın gözyaşlarından siyaset akıyor.” dedi. Ailenin acısına ortak olduklarını ifade eden Tanrıkulu, Elvan’ın failleri ortaya çıkana kadar olayın peşinde olacaklarını vurguladı.

Elvan’ın babası Sami Elvan ise oğlunun bilincinin kapalı olduğunu söyledi. Ufak belirtiler hissedildiğini anlatan baba Elvan, “Bize hastane banklarını mekan ettiler. Berkin’in vurulduğu sokakta polisin olmadığına dair raporlar geldi elimize. Berkin’in üstündeki gazlar başka bir ülkeden mi geldi, Berkin’i başka birileri mi vurdu acaba? Sadece bunu merak ediyorum, Berkin’i vuran katilin de bulunmasını istiyorum.” şeklinde konuştu. Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, gazetecilere açıklama yaparken gözyaşlarına hakim olmadı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER