ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2013 Pazar 12:38

CHP’li Tanrıkulu: Bekir Bozdağ yeni skandalın aktörüdür


CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın operasyonu engellemek için İstanbul Emniyeti'ne gidip gitmediğine dair iddiaları derhal yanıtlaması, aksi takdirden Adalet Bakanlığı koltuğunu daha fazla işgal etmemesi gerekmektedir." dedi.

CHP’li Tanrıkulu yaptığı yazılı açıklamada, "17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili her gün skandala bir başka skandal ekleniyor. Kabine değişikliğinden sonra Adalet Bakanlığı koltuğuna oturmuş olan Sayın Bekir Bozdağ, yeni skandalın aktörüdür.
Zira basına yansıyan iddialara göre 2. yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun yapılacağı sabah, o sırada Başbakan Yardımcısı olan Sayın Bozdağ İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giderek mühürlü zarflar içindeki gözaltı listesini almış ve Emniyet amirlerine ‘operasyon yapılmayacak’ demiştir. Eğer söz konusu iddia doğruysa, Sayın Bozdağ’ın Adalet Bakanlığı’ndan zaman kaybettirmeksizin istifa etmesi gerekmektedir. Zira Adet Bakanı olmadan kısa süre önce, doğrudan yargıya müdahale etmiştir. Sayın Bozdağ’ın operasyonu engellemek için İstanbul Emniyeti’ne gidip gitmediğine dair bu iddiaları derhal yanıtlaması, aksi takdirden Adalet Bakanlığı koltuğunu daha fazla işgal etmemesi gerekmektedir." dedi.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER