ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 15:52

CHP'li Salıcı: MHP bürosuna yapılan saldırıyı kınıyorum


CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, MHP Esenyurt seçim bürosuna dün akşam saatlerinde yapılan ve bir kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı esefle kınadığını açıkladı.

Yazılı açıklama yapan Oğuz Kaan Salıcı, "Bu korkunç saldırının sorumluları, Türkiye siyasetine kin, nefret ve intikam duygularıyla yön vermeye, demokrasiyi ve hukuku tarumar etmeye çalışanlardır.” dedi.

Salıcı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Milliyetçi Hareket Partisi’nin Esenyurt seçim irtibat bürosuna yapılan ve bir kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyı nefretle kınıyorum. Saldırıda hayatını kaybeden Cengiz Akyıldız’a Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ülkenin geleceğine yön verecek olan yerel seçimler öncesinde toplumun farklı politik kesimlerini karşı karşıya getirerek kaos ortamı yaratmak isteyenlerin insanlık dışı eylemleri toplum nezdinde asla karşılık bulmayacaktır. Bu korkunç saldırının sorumluları, Türkiye siyasetine kin, nefret ve intikam duygularıyla yön vermeye, demokrasiyi ve hukuku tarumar etmeye çalışanlardır. Demokratik hukuk düzenini savunan hiç kimse milli iradenin ortadan kaldırılmasına ve yaklaşan yerel seçimlerin provoke edilmesine yönelik bu tür girişimlere sessiz kalamaz. Esenyurt’ta yaşayan yurttaşlarımızın saldırının faillerinin tespit edilerek adaletin yerini bulması yönündeki taleplerine bir an önce karşılık verilmelidir. Toplumun birleştirici gücü olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak başta İstanbul’da olmak üzere tüm Türkiye’de kin ve nefret döneminin sona ermesi ve olası provokasyonların önlenmesi için konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER