ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mart 2014 Pazar 15:24

CHP'li Necati Şahin’den kamyonculara arazi sözü

CHPli Necati Şahinden kamyonculara arazi sözü


CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necati Şahin, kamyonculara 80 dönümlük yeni bir arazi sözü verdi.

30 Mart’a az bir zaman kala seçim çalışmalarını yoğunlaştıran CHP Büyükşehir adayı Necati Şahin, beraberinde CHP İl Başkanı Metin Çelik ile birlikte Otosansit Sanayi Sitesi'nde kamyoncularla bir araya geldi. Türkiye Nakliyeciler Federasyonu Bursa Şubesi'nin yöneticilerini dinleyen Necati Şahin, kamyoncu esnaflarına da konuk oldu.

Necati Şahin, nakliye işi yapan kamyonculara tahsis edilen yerin yetersiz olduğunu belirterek “Maalesef şu anki Büyükşehir Belediye yönetimi gerek kamyoncular gerekse halk otobüsçüleri ve dolmuşçular olmak üzere hepsini öteki olarak görüyor. Belediye esnafın sorunlarını çözmek yerine onlara rakip olmak için elinden geleni yapıyor.” dedi.

Hangi sorun olursa olsun çözüm için samimi ve ötekileştirmeyen bir yönetim anlayışına ihtiyaç olduğunu vurgulayan Şahin, şunları söyledi: “Biz ötekileştirmeyen, samimi bir anlayışla bu göreve talibiz. Sizlerle güç birliği içerisinde aynı masa etrafında oturarak nakliye işi yapan kamyoncu kardeşimin, yolcu taşıyan minibüsçü kardeşimin ne sorunu varsa çözeceğiz. Göreve geldiğimizde ilk yapacağımız icraatlardan biri kamyoncu esnafına reva görülen binaları yeniden düzenleyip, 80 dönümlük bir araziyi siz yol emektarlarına tahsis etmek olacaktır. Elbirliğiyle, en modern haliyle bu bölgeyi Türkiye'ye örnek olacak bir merkez haline getireceğiz.”

Şahin, Otosansit ziyaretinin ardından Gençosman'da Ayakkabıcılar Çarşısı'nda esnafla bir araya geldi. Ayakkabıcılar Çarşısı'nın eski şaşaalı günlerinden eser kalmadığını söyleyen Şahin, göreve geldiklerinde ivedi bir şekilde Bursa'nın eski ticaret merkezilerinden olan bu bölgeyi revize ederek canlandıracaklarını bildirdi.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER