ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 18:40

CHP’li Kaytan: Devlet, devleti yönetenler tarafından soyuldu


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, sosyal medyada ve televizyonlarda yer alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın konuşmasından anlaşılacağı üzere devletin, devleti yönetenler tarafından soyulduğunu savundu.

CHP İl Başkanı Kaytan, yaptığı açıklamada, AKP hükümetini istifaya çağırarak, genel başkanlarının, ilgili ses kayıtlarının yer aldığı tapeleri grup toplantısında Türkiye’ye izlettiğini belirtti. Kaytan, "Yolsuzluğun ne kadar yüksek boyutta olduğu, ses kayıtlarından da anlaşılacağı üzere devletin, devlet yöneticileri tarafından nasıl soyulduğunun belgesi ortaya çıktı." dedi.

"HÜKÜMET HIRSIZ DAMGASI YEMİŞTİR"

Ses tapelerinin ortaya çıkmasıyla hükümetin hırsız damgası yediğini söyleyen Başkan Kaytan, "AKP hükümeti, bu tapelerin aksini ispat etmediği sürece hırsız damgasını yemiştir. Dolayısıyla hırsız damgası yiyen bir hükümetin iktidarda kalması, kamuoyunda derin yaralar, izler bırakacağı gibi devleti de itibarsızlaştıracaktır. Bu bakımdan kamuoyu vicdanının rahatlaması ve devletimizin zarar görmemesi adına hükümeti istifaya çağırıyoruz." diye konuştu.


 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER