ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 12:09

CHP'li belediyeyi yine CHP denetliyor


Cumhuriyet Halk Parti'li Çukurova Belediyesi’ni sadece CHP’li meclis üyeleri denetliyor.

Belediyelerin denetimi için senede bir defa ve ocak ayında kurulup nisan ayında yazılan rapor ile görevi sona eren denetim komisyonu uygulamasında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Adana merkezin tek CHP’li belediyesi Çukurova’da Başkan Yıldıray Arıkan tarafından kurulan denetim komisyonu da bunlardan biri. Daha önce 3 CHP, 1 MHP ve 1 de AK Parti'li üye olmak üzere 5 meclis üyesinin görev aldığı komisyonda iddialara göre AK Parti'li üyenin önüne geçmek için üye sayısı 3’e indirildi. Böylece komisyonda 2 CHP ve 1 MHP’li üye görev aldı. MHP’nin duruma tepki göstermesi üzerine MHP’li meclis üyesi Aysel Güntürk görevinden istifa ederken, yerine de yeni bir üye atanmadı. Böylece denetim komisyonunda sadece CHP’li üyeler Celil Arıkan ile Vahap Babacan kaldı.

MHP Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara, 3 yıldan bu yana 5 kişi ile yürütülen komisyon çalışmalarının ani bir önerge ile 3 kişi ile yürütülmesini doğru bulmadıklarını söyledi. CHP’nin önerisiyle AK Parti'li üyenin komisyona giremediğini vurgulayan Kara, bunun üzerine kendilerinin de tepki amacıyla meclis üyelerinin istifasını istediklerini anlattı.

"Denetimden korkmuyorlarsa niye böyle bir şey yapıyorlar?" diye soran Kara, “Şimdi bizim grup başkanımız ile AK Parti’nin grup başkanı Yıldıray Bey ile görüştü. Muhtemelen olağanüstü toplantıya çağırıp yeni bir önergeyle yanlış düzeltilecek diye umuyoruz. Yalnız bizim isteğimiz, AK Parti'li üyeler toplantılara fazla katılmıyor. 7 meclis üyesinden birkaçı toplantılara geliyor, diğerleri gelmiyor. Onlar da inşallah bundan sonra gereğini yaparlar diye düşünüyorum. Haksızlık karşısında biz doğrunun yanındayız. AK Parti'li meclis üyeleri duyarlı davranırlarsa sorun kalmaz. Kendi haklarını savunsunlar.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER