ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 15:03

CHP'li başkanların telekulak şüphesi


CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul'daki CHP'li belediye başkanlarının neredeyse tamamının cep telefonlarının dinlenildiğini iddia etti.
    
İstanbul'un CHP'li 12 belediye başkanı Swisotel'de düzenlenen ''Sosyal Demokrat Belediyeler halk için çalışmaya devam edecek'' adlı toplantıda bir araya geldi.
    
Toplantıda başkanlar adına Oğuz Kaan Salıcı konuştu. Salıcı, Ak Parti hükümetinin CHP'li belediyelerden rahatsız olduğunu iddia ederek şunları söyledi:
  
   ''Şu anda 12 tane belediye başkanı İstanbul halkına hizmet vermeye çalışıyor. Fakat bundan rahatsız olan AKP Hükümeti, baskın furyasına 2010 yılında ilk önce Maltepe Belediyesi ile başladı. Ardından Silivri ve 2010 yılı içinde de Sarıyer, Avcılar, Büyükçekmece sonra tekrar Maltepe-ye döndüler. Kadıköy ve en son 2012 yılı içinde de Adalar Belediyesi-ne baskın düzenlediler.''
    
     -''Başkanlarımızın telefonları dinleniliyor''-
    
     ''Bizim belediye başkanlarımızın neredeyse tamamının cep telefonları dinlenmektedir'' diyen Salıcı, ''Belediye başkanının telefonunu dinlemek ve baskı altına almaktan belediye çalışanlarını kameralar eşiğinde tutuklamaktan ve daha sonra da paşa paşa salıvermekten amaçlanan şey nedir'' diye sordu.
     Son saldırıların Kadıköy ve Ataşehir belediyelerine yapıldığını söyleyen Salıcı, Büyükçekmece Belediyesi'ne 101. müfettişin inceleme için geldiğini ifade etti.
    
     -''Gücünüz yetiyorsa sandıkta yenin''-
    
     CHP'li belediyelerin veremeyeceği hesabı olmadığını ileri süren Salıcı, ''Bizim yapmış olduğumuz siyasetin sonucunda 2014 yılında şu anda temsil etmiş olacağımız belediyeleri tekrardan kazanacağımızdan ve bu belediyeleri alacağımızdan hiçbir şüphemiz yok. Eğer gücünüz yetiyorsa gelin bizim belediye başkanlarını sandıkta yenin. Gelin CHP'yi 2014 yılında sandıkta yenin.''

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER