ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 16:09

CHP'li Başkan hakkında 'telekulak'tan suç duyurusu


Daha önce parti içi kavgalarla adı geçen İzmir'in CHP'li Buca Belediyesi, şimdi de kanundışı dinlemelerle gündeme geldi. Söz konusu olay, Türkiye Jokey Kulübü (TJK)’nün yönetimine girmek isteyen Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı hakkında kulübe bir şikayet mektubu gönderildi. Mektubun sızdırılmasıyla gönderenlerin CHP’li olduğunun ortaya çıkması, olayı farklı boyutlara taşıdı.

İddiaya göre Başkan Tatı, bu olaydan sonra şikayet metninin altında ismi bulunan CHP Buca eski İlçe Başkanı Mehmet Süne, Belediye Meclis üyeleri Lokman Fazla, Levent Köstem ve Rıza Zayıfoğlu ile diğer partililer Adem Erergin ve Mehmet Yıldırak’a bir kadın aracılığıyla telefon ettirerek, kendisini TJK Başkanı Serdar Adalı’nın sekreteri olarak tanıtmasını istedi. Bunu gerçek sanan CHP’li meclis üyeleri, Tatı hakkında konuştu. Yapılan ses kayıtları ile savcılığa giden Tatı’nın avukatları, isimler hakkında siyaseti düzeysizce yapmak iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Karşı atağa geçen CHP’li Erergin de suç duyurusunda bulunarak, Ercan Tatı’nın kanundışı dinleme yaptığını, haberleşme özgürlüğünü ihlâl ettiğini, organize bir şekilde tuzak kurduğunu ve kişilik haklarına zarar verdiğini öne sürdü. Kendisine telefon eden söz konusu kadının, “TJK Kulübü’nden arıyorum.” dediğini aktaran Adem Erergin, Beşiktaş Spor Kulübü eski Asbaşkanı ve TJK Başkanı Adalı’nın da müdahil olmasını istedi. Başkan Tatı’nın kanundışı dinleme yaparken Adalı’nın ismini kullandığını ve makamını kötüye kullandığını iddia ederek, diğer mağdurların da önümüzdeki günlerde savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER