ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 09:33

CHP'li Aydoğan: Sarıgül bana rüşvet gönderdi

CHPli Aydoğan: Sarıgül bana rüşvet gönderdi

Eski CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Ergün Aydoğan, "Sarıgül'ün ihraç dosyasına ret oyu vermem için bana rüşvet teklif edildi." dedi.


CHP Yüksek Disiplin Kurulu eski Üyesi Ergün Aydoğan, Chp'ye dönüşü parti içinde rahatsızlığa yol açan Mustafa Sarıgül'ün ihraç dosyasına ret oyu vermesi için kendisine rüşvet teklif edildiğini söyledi: İki arkadaş beni ziyarete geldi. 'Bu senin' deyip bir paket verdiler. Ertesi gün açtım, deste deste dolarlar vardı.

"RÜŞVET TEKLİF ETTİ"

Akşam'ın haberine göre, dün düzenlenen bir törenle yeniden Chp'ye dönen ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün 2004'teki ihraç sürecinin aktörlerinden dönemin Chp Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve eski Milletvekili Ergün Aydoğan, ret oyu vermesi için rüşvet teklif edildiğini söyledi.

"NORMAL BİR İHRAÇ DEĞİL"

Sarıgül'ün ihracının, bugünkü bazı yöneticilerin ifade ettiği gibi, normal bir ihraç olmadığını söyleyen Aydoğan, "Adı geçen şahsın ihracı, hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet iddialarına dayanmaktadır" dedi.

ÇİKOLATA PAKETİ GİBİ BİR ŞEYDİ

Aydoğan teklifin nasıl yapıldığını şu sözlerle anlattı: "İstanbullu YDK üyesi bu iki arkadaş Balıkesir'e beni ziyarete geldiler. Sarıgül dosyası üzerinde sohbetler yaptık, onlar ihraca benim gibi bakmıyorlardı. Gece ayrılırken 'Bu senin için' diyerek bir hediye paketi verdiler. Çikolata paketi gibiydi, şüphelenmedim.

DESTE DESTE DOLAR

Arabanın arka koltuğuna atıp evime gittim ve uyudum. Paketi ertesi sabah açtığımda deste deste dolarları görüp irkildim. Paraları saymadan kutuyu kapattım." Aydoğan, "Sabah işlettiğim dükkâna geleceklerdi. Geldiklerinde dolarlı paketi arabalarının bagajına fırlattım. 'Bu nasıl iş, ne demek oluyor arkadaşlar' diye sordum, 'Ya Ergün sen bizim arkadaşımızsın, anla ve idare et' dediler" şeklinde konuştu.

"SORUMLUSU KILIÇDAROĞLU OLUR"

Bu şahıs geldiğinde yaşanan yolsuzluk-rüşvet iddialarıyla birlikte partimizi olumsuz etkileyecektir. Ciddi bir kimlik krizine sebep olacaktır. Sorumlu önce genel başkan, ardından yöneticiler olur. Çünkü bu ihraç kararının altında Chp üyelerinin ve toplumun ret ettiği bir çürümüş anlayış vardır.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER