ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2016 Pazartesi 12:50

CHP'den Cumhuriyet gazetesi açıklaması

CHPden Cumhuriyet gazetesi açıklaması

CHP İstanbul İl Başkanı Canpolat: "Cumhuriyet gazetesinin kapanmasına müsaade etmeyeceğiz. Buradaki esas amaç, Cumhuriyet gazetesini kayyuma teslim etmektir. Cumhuriyet gazetesini kayyuma teslim ettirmeyeceğiz"


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Cumhuriyet gazetesinin kapatılmasına müsaade etmeyeceklerini belirterek, "Buradaki esas amaç, Cumhuriyet gazetesini kayyuma teslim etmektir. Cumhuriyet gazetesini kayyuma teslim ettirmeyeceğiz." dedi.

Gazetenin Şişli'deki binasının önünde CHP'li milletvekilleriyle açıklamalarda bulunan Canpolat, Cumhuriyet gazetesinin uzun yıllardır saldırılara hedef olduğunu söyledi.

Darbe kalkışmasından sonra AK Parti'nin özellikle FETÖ'cüleri bırakarak, onunla iş birliği yapanları görmezden gelerek muhaliflere yöneldiğini öne süren Canpolat, şöyle konuştu:

"Cumhuriyet gazetesinin kapanmasına müsaade etmeyeceğiz. Buradaki esas amaç, Cumhuriyet gazetesini kayyuma teslim etmektir. Cumhuriyet gazetesini kayyuma teslim ettirmeyeceğiz. Cumhuriyet gazetesinin susturulması halinde geriye tek muhalif yayın organı Sözcü gazetesi kalacak. Bunun arkasından buraya yöneleceğini biliyoruz. Bunun amacı muhalefetin sesini kısmaktır. Bunun altında yatan gerçek de muhalefetsiz bir şekilde başkanlık sistemine gitmektir."

Canpolat, tavırlarının bundan sonra daha da sertleşeceğini, toplumsal muhalefetle birlikte gericiliğe, sansüre ve darbeciliğe karşı direneceklerini, her gün Cumhuriyet gazetesi önünde nöbet tutacaklarını ifade etti.

- "Yayınlarımızı sürdüreceğiz"

Cumhuriyet gazetesi yazarlarından Ayşe Yıldırım da başları dik bir şekilde yayınlarını sürdüreceklerini dile getirdi.

Gözaltı kararının hukuksuz olduğunu öne süren Yıldırım, "Uydurma bir suç. Cumhuriyet gazetesinin ne FETÖ ile ne PKK ne de KCK ile bir iş birliği olmuştur." diye konuştu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER