ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Haziran 2014 Pazartesi 11:26

CHP'de Kılıçdaroğlu'na ağır eleştiri!

CHPde Kılıçdaroğluna ağır eleştiri!

Son MYK değişikliğiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alınan İstanbul Milletvekili Oran, bir mektup yazarak, Kılıçdaroğlu'na yönelik ağır eleştirilerde bulundu.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından son MYK değişikliğiyle Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alınan İstanbul Milletvekili Umut Oran, il başkanları, PM üyeleri ve milletvekillerine gönderdiği mektubunda, Kılıçdaroğlu'na yönelik ağır eleştirilerde bulundu.

CHP'deki son değişikliklerle görevden alınan Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na ağır eleştiriler yöneltti.

Hürriyet gazetesinin haberine göre Oran, "Kıymetli Yol Arkadaşlarım" hitabıyla başladığı mektubunda Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun yeni MYK tercihini, "Tüzüğümüz gereği Sayın Genel Başkanın, PM içerisinde istediği kişilerle birlikte çalışma ve değiştirme hakkı olsa da, görevden alınacak MYK üyelerinin itibar ve kişilik haklarının da gözetilmesi doğru olacaktır. Bu hassasiyetin bundan sonra gösterilmesinin daha yararlı olacağı kanaatindeyim" sözleriyle eleştirdi.

GEREKSİZ VE HAKSIZ YIPRANMAYA NEDEN OLDU

Oran, "Son MYK'da yeniden görev almamamın komisyonda yer almam (belediye başkan adaylarını belirleyen 5'li komisyon) ya da genel performansımla ilgili bir tercih olduğunu düşünmüyorum. Ne yazık ki görev değişikliği süreci ve yönteminin basında ve kamuoyunda gereksiz tartışmalara yol açacak şekilde yapılması hem partimizin hem de önceki MYK üyelerinin gereksiz ve haksız yıpranmalarına neden olmuştur" değerlendirmesi yaptı. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER