ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2014 Çarşamba 23:04

CHP ve MHP'nin çatı adayı önerisi

CHP ve MHPnin çatı adayı önerisi

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Böyle birini aday göstermeleri CHP için ilerlemedir ama CHP milletin hala 10 yıl gerisinde" dedi.Memur-Sen Tokat Şube Başkanlığının bir restoranda düzenlediği istişare toplantısında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, milleti ve devleti önemsediklerini, bürokratik devlete olduğu kadar paralel devlete de karşı olduklarını belirtti.

Gündoğdu, CHP ve MHP'nin çatı adayı önerisine ilişkin olarak da şunları söyledi:
"10 yıl önce AK Parti bu vatandaşı aday gösterseydi, CHP 'laiklik elden gidiyor' diye kızabilirdi. Şimdi böyle birini aday göstermeleri CHP için ilerlemedir ama CHP milletin hala 10 yıl gerisinde. Hem İslam İşbirliği Teşkilatının Genel Sekreteri olacaksın hem de Mısır'daki darbeye darbe diyemeyeceksin, Suriye katilinin çocuklarımızın üzerine kimyasal silah boşaltmasına ses çıkarmayacaksın, Mursi'ye karşı olacaksın ondan sonra çatı adayı olacaksın. Bu çatı adayı milletin çatısının adayı da olamaz, çatısı da olamaz. Milletin teveccüh göstermesi de asla mümkün değil."

Soma'da hayatını kaybeden 301 madencinin ailelerine 301 bin lira bağış yaptıklarını belirten Gündoğdu, "110 bin lirayı Bosna Hersek'te sel felaketi yaşayan kardeşlerimize gönderdik. 110 bin lira da Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki Müslüman kardeşlerimize göndererek 520 bin lira yardım yaparak yola çıktık. Burada bütün üyelerimizin emeği, aidatlarının katkısı var. Hepinizle gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.
Gündoğdu, konuşmasının ardından sendika üyelerinin sorularını yanıtladı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER