ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Şubat 2014 Çarşamba 14:30

CHP önünde aday protestosu

CHP önünde aday protestosu

CHP'nin Ankara Çankaya adayına tepki gösteren bir grup partili, parti önüne getirdikleri "eşekle" protesto yaptı.


CHP'de hafta sonu gerçekleştirilen Parti Meclisi'nde (PM) yaklaşık 300 seçim bölgesine yönelik aday belirlenirken, bazı partililerin aday tepkisi ise sürüyor.

Bugün sabah saatlerinden itibaren Söğütözü'ndeki parti genel merkezi önüne gelen Silivri, Maltepe ve Avcılar örgütü üyesi bir grup partili, çeşitli sloganlar atarak ilçelerde gösterilen adayları protesto etti.

Çankaya ilçe örgütü üyesi olduklarını belirten bir grup partili ise genel merkez önüne getirdikleri "eşekle" eylem yaptı.

Grup adına açıklama yapan Engin Balım genel merkezin Türkiye genelinde uyguladığı aday belirleme yöntemini protesto ettiklerini söyledi.

On yıllık CHP üyesi olduğunu ifade eden Balım, "Eşek olana semer vuran çok olur. Malesef bizler üyeler olarak eşeklik ettik" dedi.

Çankaya'da bir birinden değerli 29 aday adayı olduğunu dile getiren Balım, şunları kaydetti:

"Parti tabanı bölünmüştür, kırgındır. Bunun birçok haklı nedeni var. Hiçbir aday adayını desteklemiyoruz. Ben Genel Başkanın ilk günden bu yana destekçisiyim. Kemal Bey kurultayda, 'Ben işçi, memur, köylü Kemalim' demişti. Ama bugün gelinen noktada PM'de, aday listelerinden bir tane bile memur, işçi, köylü çocuğu yok. Biz buna karşıyız. Bugün Gezi ruhu CHP genel merkezi önünde hortlamıştır. Tek isteğimiz başımız dik bir şekilde Çankaya sokaklarında dolaşmak."

Balım, istifayı düşünmediklerini ve mücadelelerini sürdüreceklerini de söyledi. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER