ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Mayıs 2014 Pazartesi 12:37

CHP Milletvekili Akkiraz istifasını sundu!

CHP Milletvekili Akkiraz istifasını sundu!

CHP İstanbul Milletvekili Akkiraz, "Soma'da yaşanan maden faciasında sorumluların istifa etmediği" gerekçesiyle istifa dilekçesini, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na sundu.


CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, yaptığı açıklamada, 15 Mayıs Perşembe günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı görüşmede istifa dilekçesini ilettiğini bildirdi.

" Soma faciası konusunda, iktidar gereğini yapmıyor,istifa etmiyor. Onlar istifa edecek yürekte değilse, bu bize düşer" diyen Akkiraz, iktidar mensuplarını protesto etmek için istifasını verdiğini kaydetti.

CHP'li milletvekillerinin bunu yapması durumunda iktidarın, siyasal sorumluluğu almak zorunda kalacağını ifade eden Akkiraz, "Bu kadar büyük bir acının karşısında, Meclis koltuklarında oturmak beni mutlu etmiyor. Biz, iktidarın alternatifiysek her türlü eylemi yapacak yürekte olmalıyız. 300 insan öldü. Sorumluluk almayan hükümetin protesto edilmesi gerekiyor. Bunun hesabı verilmeli" şeklinde konuştu.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun, kendisine, "Acımız taze, önümüzdeki süreçte ne yapmamız gerekirse, onu yaparız" dediğini aktaran Akkiraz, istifa dilekçesinin Kılıçdaroğlu'nda durduğunu söyledi.

Akkiraz, "Başka CHP milletvekillerinin de istifasını sunacağı" iddialarına ilişkin, "Biz alternatifiz, bir tepki vermemiz gerekiyor. Arkadaşlarım da benim gibi düşünmeli. İstifa etmek isteyen arkadaşlarım varsa, onlar kendileri söyleyeceklerdir" diye konuştu.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER