ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 12:13

CHP Kozan İlçe Başkanına 2. ceza şoku

CHP Kozan İlçe Başkanına 2. ceza şoku


CHP Kozan İlçe Başkanı Yusuf Karavelioğlu, AK Parti İlçe Teşkilatı Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Umut Ölmez televizyon programında hakaret ettiği gerekçesiyle mahkum oldu. Karavelioğlu'nun daha önce de Ölmez ile girdiği bir tartışmadan dolayı ceza aldığı öğrenildi.

Ölmez, televizyonda kendisine ‘ilkesiz ve satılmış’ diyen CHP Kozan İlçe Başkanı Yusuf Karavelioğlu’na karşı açtığı davayı kazandı. Ölmez’in açtığı dava Kozan Sulh Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme Karavelioğlu’nun ‘75 gün adli para cezası ile cezalandırılmasının yanında 600 TL’lik avukatlık ücretinin de alınmasına temyiz yolu kapalı olmak üzere karar verdi. Para cezasının ödenmediği takdirde ise hapis cezasına çevrileceği öğrenildi.
Kararı değerlendiren Ölmez, kendisine hakaret eden Karavelioğlu’na ayrıca tazminat davası da açacağını söyledi.
Adaletin yerini bulduğunu ifade eden Ölmez, “CHP’liler ile hiçbir sorurunum yok. Normal hayatta ve siyasette herkes sözlerine dikkat etmeli. Şahsıma söylenen sözler Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partinin ilçe başkanına yakışmayan sözlerdi. Sayın Karavelioğlu ile Demokratik Sol Parti İlçe Başkanlığı yaptığım dönemden de aramızda bir sürtüşme olmuş ve yargıya taşınmıştı. İnanıyorum ki hiçbir CHP’li de dava açmamıza neden olan o sözleri tasvip etmemiştir.” dedi.
CHP Kozan İlçe Başkanı Yusuf Karavelioğlu ile Umut Ölmez’in 2007 yılında aralarında geçen bir tartışma neticesinde mahkemelik olduğu belirtildi. Olayda Yusuf Karavelioğlu’nun 2007 yılında o dönem DSP İlçe Başkanı Umut Ölmez ile çıkan tartışma sonrasında da 120 gün adli para cezası ile cezalandırıldığı öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER