ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2014 Cuma 18:09

CHP heyeti, anneleri ziyaret etti

CHP heyeti, anneleri ziyaret etti

CHP milletvekilleri, dağa çıkarılan çocuklarının geri gelmesi için Diyarbakır’da oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Emel Yıldırım, Ankara Milletvekili Levent Gök ve İstanbul Milletvekili Melda Onur, Dağkapı Meydanı’nda anneleri ziyaret etti. Çocuklarının fotoğraflarını CHP’li heyete gösteren aileler, evlatlarının serbest bırakılmasını istedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Emel Yıldırm, annelerin duygularını çok iyi anladığını söyledi. İnsanların evlatlarının hayattaki en önemli değer olduğunu ifade eden Yıldırım, annelerin acılarını yüreğinde hissettiğini belirtti. Çocukların siyasette kullanılmasına karşı olduklarını vurgulayan Yıldırm, "Önemli olan barış ve huzur içinde hep birlikte yaşamanın yollarını bulmamızdır. Çocukların ötekileştirilmesine karşıyız. Berkin’in yuhalanmasına da, buradaki çocukların kaçırılmasına da karşıyız. Annelerin duygularıyla oynanması hepimizi çok üzüyor. Toplumsal olarak barışa ve huzura ihtiyaç duyulan günler yaşıyoruz. Bunun tesis edilmesi hepimizin ortak temennisidir. Annelerin duygularını ve kaygılarını paylaşıyoruz." dedi.

CHP heyeti daha sonra, çocukları dağa çıkan, dağda öldürülen ve cezaevinde bulunan bazı annelerin Diyarbakır Valiliği karşısında bulunan Anıt Park’ta başlattığı oturma eylemine geçti. CHP'liler, önceki gün süresiz oturma eylemi başlatan aileleri ziyaret etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER