ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mart 2014 Pazar 15:12

CHP: Halepçe insanlık adına bir kara leke

CHP: Halepçe insanlık adına bir kara leke


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Sayın, Halepçe katliamının insanlık adına bir kara leke olduğunu söyledi.

Sayın yaptığı açıklamada, Halepçe’deki sivil halkın üzerine zehirli gaz bombalarıyla ölüm yağdırıldığını belirterek "Halepçe katliamı sadece Kürtlere değil, tüm insanlığa karşı yapılan vahşice bir saldırıdır. Tüm insani değerlere karşı geliştirilen bu korkunç vahşeti hiçbir zaman unutmadık ve unutmayacağız. Bu saldırıda çocuk, yaşlı, genç demeden binlerce Kürt vatandaşı hayatını kaybetti. Tarihe insanlık suçu olarak geçen bu katliamın izlerini bugün hala yaşıyoruz." dedi.

    Kanlı operasyonla, kimyasal gaz kullanarak binlerce Kürt'ün katledildiğini ifade eden Sayın, "Dünyada bu katliama benzer onlarca katliam var. Bu katliamlara örnek olarak yakın tarihte yaşadığımız Roboski katliamını da gösterebiliriz. Ne kadar üstü örtülmeye çalışırsa çalışılsın bu kanlı katliamlar dünya tarihinden silinmeyecektir. Halepçe, Roboski ve daha sayamadığımız onlarca katliamın hesabı sorulmalı ki, yeni katliamlar yaşanmasın." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER