ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 12:36

CHP Dışişleri Komisyonu Üyesi Faik Tunay'dan Türk okullarına övgü


 CHP İstanbul Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Faik Tunay, Kosova'daki Türk okullarının mezuniyet törenine gittiklerini belirterek, "En önemli bakanlar çocuklarını bizim okullarımızda okutuyor. Bizimle birlikte okulları gezenler diyorlar ki; yanlış düşünmüşüz, haksızlık etmişiz." diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay ve eski CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat, İkitelli Sanayici ve İşadamları Derneği (İKTİSAD)’nin iftarına katıldı. Tunay, burada yaptığı konuşmada, ticarette mücadeleci olmak gerektiğini vurguladı. Anadolu insanı ile Trabzonspor arasında benzerlik kuran Tunay, "3 büyüklere rağmen, horlanmaya rağmen hiç yılmadan mücadelesini sürdürerek başarılara koşuyor." dedi.

"21. yüzyılda ekonominiz güçlü değilse bir şey ifade etmiyorsunuz." diyen Tunay, İshak Alaton'un kitabına atıfta bulunarak TÜSİAD'ı eleştirdi ve kendisinin işadamlarına bir vesile ile ziyarete gittiği Afrika'ya yatırım yapmalarını tavsiye ettiğini söyledi. Tunay, "Siz bunu başarıyorsunuz." dedi. Balkan göçmeni olan Tunay, Kosova'daki Türk okullarının mezuniyet törenine gittiklerini belirterek, "En önemli bakanlar çocuklarını bizim okullarımızda okutuyor. Bizimle birlikte oklları gezenler diyorlar ki; yanlış düşünmüşüz, haksızlık etmişiz." dedi.

CHP'den Başakşehir Belediye Başkanı adayı olmak için ilçe başkanlığından ayrılan Özgür Karabat da derneğin faaliyetlerini yakından takip ettiğini, çalıştaylara katılmak istediğini ifade etti. İftar yemeğinden sonra derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tahir Sekizkardeş, Faik Tunay'a plaket taktim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER