ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Ağustos 2014 Salı 13:39

CHP' de deprem yaratacak sözler

CHP de deprem yaratacak sözler

Cumhurbaşkanı seçimlerinin ardından CHP'de muhalefet sesleri yükseldi.


CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan TBMM'de düzenlediği basın toplantısında cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin sert açıklamalar yaptı. Tarhan, Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibi, seçmeni suçlamaktan vazgeçip makamdan çekilme ve kurultaya gitme olgunluğunu göstermelidir." diyerek Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısında bulundu.

CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, "İlk turda rakibin kazanma ihtimali yok edilecekti. İkinci tura taşıyabileceğimiz bir seçimi biz ilk turda kaybettik. Dünyada herhangi bir siyasal parti yoktur ki daha seçime girmeden kendi değer ve önermelerinden vazgeçsin ve havlu atsın. Artı bir oy için ilkelerinden ödün verip milyonlarcasını kaybetsin" dedi.

Tarhan, "Bu muhalefet anlayışında artık sona gelinmiştir. CHP başkası gibi olmaya çalıştı ve kaybetti. Artık ya kendini kandırmaya devam edecek ya da yeni bir yol çizecektir. Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibi, seçmeni suçlamaktan vazgeçip makamdan çekilme ve kurultaya gitme olgunluğunu göstermelidir." diyerek Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısında bulundu.

CHP'DE ORTALIK KARIŞTI

CHP'de Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turdaki zaferiyle sonuçlanan cumhurbaşkanı seçiminin ardından tartışma başladı. Metin Feyzioğlu ve Birgül Ayman Güler çatı aday tercihinin stratejik bir hata olduğunu belirtti. Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum da olağanüstü kurultay çağrısı yaptı.

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, sadece bir seçimin kaybedilmediğini, CHP seçmenini kandırdıklarını savunarak, "Bu başarısızlığın sorumlusu kimse, Genel Başkan ise tabii ki olağanüstü kurultay olur" dedi.

Siyaset bezirganlığı yapmayacaklarını ifade eden Batum, AK Parti'den yüzde 10 oy almak üzere yola çıkıldığının iddia edildiğini ancak alamadıklarını kaydetti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER