ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Nisan 2014 Cumartesi 22:24

CHP, cumhurbaşkanlığı için kararını verdi

CHP, cumhurbaşkanlığı için kararını verdi

CHP, cumhurbaşkanlığı için aday arayışına başladı.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dünkü Parti Meclisi'nin ardından bugün de milletvekilleriyle biraraya geldi, seçim sonuçları değerlendirildi. CHP'nin cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayını belirlemesi kararlaştırıldı.

Parti Genel Merkezi'nde toplanan CHP Meclis Grubu toplantısı yedi saat sürdü. Toplantıda sadece seçim değerlendirmesi değil, cumhurbaşkanlığı seçimi de değerlendirildi ve ağırlıklı olarak ''cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaralım'' görüşü benimsendi.

Eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın, ''Yerel seçimlerde çılgınca hatalar yapıldı. Parti tazelenmeli'' çıkışının ardından gerçekleşen toplantıda, gözler Baykal'daydı.

ANTALYA İL ÖRGÜTÜNE İSTİFA ÇAĞRISI

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 20 yıldan sonra belediye seçimlerini kaybeden CHP'nin ilçe başkanı Vural Görgülü ve 12 kişiden oluşan yönetim kurulu üyeleri istifa etti.

Görgülü ve 12 yönetim kurulu üyesi, istifalarını CHP Antalya İl Başkanlığı'na sundu. Görgülü, istifasının ardından yaptığı açıklamada, yerel seçimlerde kadın ve gençlik kolları ile birlikte ilçe yönetimi olarak üzerlerine düşeni fazlasıyla yaptıklarını ve seçim süresince çok çalıştıklarını söyledi.

Yaşanan yenilgiyi başarısızlık olarak görmediğini dile getiren Görgülü, istifalarının sorumluluk gereği olduğunu ifade etti.
Seçimin kaybedilmesinin bir sorumluluğu olması gerektiğini belirten Görgülü, "Bizim bu davranışımızın başka yerlere de örnek olması adına istifa ettik. İstifa sonrası da tabiki bir yere gitmiyoruz, partimize sahip çıkarak, CHP'de mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

Yeni ilçe başkanının atanmasını beklediğini aktaran Görgülü, 45 gün içerisinde kongrenin yapılması gerektiğini kaydetti.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER