ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 14:17

CHP, ÇAGİAD'ı ziyaret etti

CHP, ÇAGİADı ziyaret etti


CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan ve il yönetimi, Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD)'ni ziyaret etti. Şehrin gelişimiyle ilgili konuların ele alındıı ziyarete CHP İl Başkanı Hamza Karagöz, Milletvekili Soydan ve il yöneticileri katıldı.

ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen ve diğer yöneticileri tarafından karşılanan heyet adına açıklama yapan İl Başkanı Karagöz, siyasi ayrım yapmadan bütün sivil toplum kuruluşlarıyla iyi ilişkiler kurduklarını söyledi. Şehrin yararına olan her projeye destek verdiklerini belirterek, "Siz de projeler üretip bize sunarsanız çok mutlu oluruz. Her türlü projeye destek veririz ama bazı hassasiyetlerimiz var. Bunlardan biri de çevredir. Çevreye zarar vermeden her türlü projenin altına imza atarız. 'CHP termik santrallere karşıdır.' deniyor. CHP'nin programlarında böyle bir şey yok ama Avrupa standartlarında olmasını istiyoruz." dedi.

Milletvekili Soydan ise Çanakkale'nin ağır sanayi alanında doyduğunu belirterek, çevreye zarar veren yatırımların gelmesi taraftarı olmadıklarını söyledi. Daha çok tarım ve hayvancılık yatırımlarına önem verilmesini isteyen Soydan, "Halkın faydasına olan her şeyi destekliyoruz. Yat limanının da faydası varsa desteklemek gerekiyor. Çanakkale'de temiz havayı, çevreyi yok edecek termik santrallere karşıyız. Bu tür yatırımların, Türkiye'nin her yerine yapılması gerekiyor. Hepsinin bir kentte olması doğru değil. Burada zaten var, yeni bir tane kurmanın anlamı yok." şeklinde konuştu.

ÇAGİAD Başkanı Sezen de 250 üyeli bir dernek olduklarını, projeler üreterek katkı şehre sağlamak için çalıştıklarını belirterek, "Siz siyaset sahnesinde, bizse iş dünyasında elimizden geleni yapacağız. Olaylara siyaseten bakmadan, projeleri halk için hayata geçirmemiz gerekiyor." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER