ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 15:39

ÇGC’de Burak Gezen güven tazeledi


Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Olağan Genel Kurulu yüksek bir katılımla yapıldı. Tek aday ve listeyle seçime gidilen genel kurulda mevcut başkan Burak Gezen güven tazeledi.

    ÇGC binasında 141 üyeden 95 üyenin katılımı ile gerçekleştirilen genel kurulda divan başkanlığını Tunca Yüğnük yürütürken, katip üyelikleri ise Cüneyt Akay ile Selin Karakaş yaptı. Tüzük değişikliğine de gidilen kongrede, Çanakkale Gazeteciler Derneği’nin adı Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Derneği olarak değiştirildi. Ayrıca yönetim ve denetim kurulu görev süreleri 2 yıldan 3 yıla çıkarıldı. Üye aidat bedelleri yıllık 1 TL şeklinde belirlendi.

    Seçime tek liste olarak gidilmesi nedeniyle üyelerin divana verdiği önergeyle açık oylama yapıldı. Burak Gezen ve yönetimi oy birliği ile güven tazeledi. Gezen’in Yönetim Kurulu Hafize Akıncı, Gürkan Düzenli, Kerem İriç ve Ogün İnal seçildi.

    Başkan Burak Gezen, genel kurula katılımın çok yüksek oranda olması nedeniyle üyelere teşekkür ederek konuşmasına başladı. 2 yıllık görev süresince meslektaşlarının eğitimlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel olarak çok sayıda etkinlik düzenlediklerini anlatan Gezen, “2 yıl önce göreve başladığımızda ilk işimiz Çanakkale medyasının kurumsal çatısı olan dernek binamızı haftanın altı günü faal hale getirmek oldu. Dernek binamızdan tüm basın çalışanlarımız istifade eder hale geldi. En önemli hedeflerimiz arasında meslektaşlarımızın başarılı çalışmalarını onere edeceğimiz yılın başarılı gazeteciler yarışmasını hayata geçirdik. Düzenlediğimiz gecelerde il ve ilçelerdeki meslektaşlarımız bir araya getirdik. Hayata veda eden meslektaşlarımızı ve yakınlarını unutmadık. Usta gazetecilerimizden vefat eden Turhan Narler ve Yaşar Türe’nin isimlerinin yaşaması için Belediye Meclisi kararı ile caddelere isimlerinin verilmesini sağladık. Hayatını yitiren büyüklerimizin yakınlarını ödül töreni gecelerine davet edip, plaket ile onurlandırdık. 2 yıllık süreçte üye sayımızı ciddi anlamda arttırdık. Önümüzdeki dönemde yeni üye katılımları ile cemiyetimizin daha güçlü bir yapıya kavuşmasını sağlayacağız. Genel Kurul'da gösterdikleri güven nedeniyle üyelerimize teşekkür ediyorum. 3 yıllık görev süremizde birçok yeni projeye imza atacağımızı belirtmek istiyorum.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER