ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 20:33

Cezaevine dönmeyecek

Cezaevine dönmeyecek

Mehmet Ağar yeniden cezaevine girmeyecek.


Anayasa Mahkemesi(AYM), Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'un “denetimli serbestlikle tahliye olanların yeniden soruşturma veya kovuşturma geçirmesi halinde cezaevine geri dönmelerini” öngören hükmünü iptal etti.

Yüksek Mahkeme, Aydın İnfaz Hâkimliği ve Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin “5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun’a, 5.4.2012 günlü, 6291 sayılı Kanun’un 1. maddesiyle eklenen 105/A maddesinin (7) numaralı fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerinin iptalleri” istemi başvurusunu karara bağladı. 5275 sayılı Kanun’un105/A maddesinin (7) numaralı fıkrasının (a) bendinin itiraz başvurusunda bulunan mahkemenin bakmakta olduğu davada uygulanma olanağı bulunmadığından, bu bende ilişkin başvuruyu mahkemenin yetkisizliği nedeniyle reddeden yüksek mahkeme (b) ve (c) bentlerinin iptallerine karar verdi.

Anayasa Mahkemesi’nin verdiği iptal kararına göre denetimli serbestlikle cezaevinden çıkan ve kalan infazı durdurulan İçişleri eski bakanı Mehmet Ağar, cezaevine dönmeyecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER