ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 13:39

Cezaevine diş sağlığı polikliniği açıldı


Erzurum’da, cezaevi yerleşkesinde mahkûmlara hizmet vermesi amacıyla ağız ve diş sağlığı polikliniği açıldı.

Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Erzurum Genel Sekreterliği tarafından yaptırılan ağız ve diş sağlığı polikliniği için açılış töreni düzenlendi. Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık, “Hizmete açtığımız bu poliklinikte mahkûmlar diş tedavilerine ilişkin bütün sağlık sorunlarını, cezaevi yerleşkesi içerisinde açılan bu poliklinikte rahatlıkla giderebilecekler. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

KHB Erzurum Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, Erzurum Cezaevi'nde bulunan tutuklulara sağlık hizmetlerinin daha hızlı verilmesi amacıyla mahkûmlara standartlara uygun ağız ve diş tedavi polikliniği açtıklarını ifade etti. Erdoğan, cezaevi yerleşkesine kurulan polikliniğin Erzurum'da mevcut diş hastanelerinin teknik donanımına sahip olduğunu hatırlattı. Hafta içi bu poliklinikte bir hekimin görev yapacağını belirten Erdoğan, sağlık hizmetinin Erzurum'da gitmesi gereken her yere ellerinden geldiğince ulaştırmaya gayret edeceklerini sözlerine ekledi.

Polikliniğin açılış kurdelesini Ramazan Apaçık, Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, İl Jandarma Alay Komutanı Mehmet Akgün ve Erzurum Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dr. Yüksel Ayaz kesti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER