ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 17:10

Cezaevinde sertifika heyecanı


Kahramanmaraş E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda bir süredir devam eden okuma yazma ve mesleki eğitim kurslarını tamamlayan mahkumlara sertifika töreni düzenlendi.

    Açık öğretim, bilgisayar, kaynakçılık, elektrik tesisatçılığı, resim, kuaförlük, İngilizce, doğal gaz ateşleyiciliği ve bağlama kurslarını başarıyla tamamlayan mahkumlara düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Törenin ardından yerel sanatçıların sahne aldığı etkinlikte moral depolayan mahkumlar, zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı.

    Ceza İnfaz Kurumu konferans salonunda düzenlenen programa, Cumhuriyet Savcısı Cengiz Kapusuz, Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Müdürü Selahattin Kılınçkıran, Kahramanmaraş E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İsmail Dal, gardiyanlar ve mahkumlar katıldı.

    Ceza İnfaz Kurumu öğretmeni Ejder Topal, mahkumların yeniden hayata kazandırılması için cezaevinde sosyal etkinlikler düzenlendiğini belirtti. Bu kapsamda mahkumlara yönelik çeşitli mesleki eğitim ve okuma yazma kursları düzenlendiğini hatırlatan Topal, “Bu program mahkum arkadaşlarımızın eğitim ve iyileştirme faaliyetlerine daha istekli katılımlarını teşvik etmek, hükümlü ve tutukluların moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla düzenlenmiştir. Mahkumların sosyal ve kültürel gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla kurumumuzda konferanslar, seminerler, münazaralar, bilgi yarışmaları ve diğer eğitim faaliyetleri yürütülmektedir.” dedi.

    Konuşmaların ardından Savcı Cengiz Kapusuz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Selahattin Kılınçkıran, ve Ceza evi Müdürü İsmail Dal tarafından sertifika almaya hak kazanan mahkumlara belgeleri verildi.

    Sertifika töreni, Kahramanmaraşlı yerel sanatçıların mini konseriyle sona buldu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER