ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 12:12

Cezaevi personelinin öldürülmesine dava


Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı, 22 Ocak 2013'te servis aracında 3 meslektaşını öldüren, birini de öldürmeye teşebbüs eden Ankara 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu görevlisi Emre Ençok (34) hakkında dava açtı.
     Ceza infaz koruma memuru Emre Ençok'un gerçekleştirdiği saldırıya ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.
     Sincan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Mahir Kara tarafından hazırlanan iddianamede, bir personelle ilişkisi bulunduğu yönünde dedikodular çıktığı belirtilen Ençok'un, aleyhinde konuştuklarını düşündüğü Mustafa Halıcı ve Çelebi Algül'ü öldürmeye karar verdiği ifade edildi.
     Ençok'un, olay sabahı tabancasının ikinci şarjörünü de yanına alarak, personel servisine bindiği, serviste bulunan Halıcı'yı 3 el, Algül'ü 2 el ateş ederek öldürdüğü, servisteki Ali Duran ile eşi Seda Duran'a da nedensiz yere ateş ettiği belirtilen iddianamede, Ali Duran'ın vücuduna isabet eden 2 kurşunla hayatını kaybettiği, Seda Duran'ın da aldığı dört kurşun sonucunda ağır yaralandığı bildirildi.
     Ençok'un, "Halıcı ve Algül'ü tasarlayarak öldürmek" suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsinin yanı sıra, "Ali Duran'ı öldürmek" suçundan müebbet, "Seda Duran'ı öldürmeye teşebbüs etmek" suçundan ise 9 yıldan 15 yıla kadar hapsi talep edildi.
     İddianamenin Sincan 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildiği öğrenildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER