ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 15:53

Ceylanpınar'ın güvenlik sorunu masaya yatırıldı


Suriye'de yaşanan çatışmalardan etkilenen Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesiyle ilgili Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç başkanlığında bir toplantı düzenlendi.

Vali Güvenç, Suriye’nin Rasulayn ilçesindeki çatışmalardan kaynaklı güvenlik sorunlarını ve halkın beklentilerini, kaymakam, belediye başkanı ve sivil toplum kuruluşlarından tek tek dinledi. Halkın ve kamu görevlilerinin karşılaştığı sorunlar, devletten beklenen hususlar ile bakanlıklar düzeyinde talep edilebilecek hususlar masaya yatırılırken sivil toplum kuruluşları aracılığıyla halkın yönlendirilmesi, belli konularda sabırlı olunması için önayak olunması hususunda ricalarda bulundu.

    Valilik Toplantı Salonu'nda yapılan toplantının devamının Ceylanpınar'da yapılabileceğini de belirten Vali Güvenç, toplantının ikinci bölümünde ilçenin en büyük sorunlarından birisi olan tapu sorununun çözümü için belediye ve defterdarlık yetkililerini dinleyerek, sorunun çözümü için gerekli çalışmaların yapılacağını ve takipçisi olacaklarını kaydetti.

    Sorunların dinlenmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade eden katılımcılar, kendilerini davet eden ve böyle bir toplantıya ev sahipliği yapan Vali Güvenç'e teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER