ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 01:34

Ceylanpınar'a roket mermisi düştü:1 ölü

Ceylanpınara roket mermisi düştü:1 ölü

Suriye sınırındaki Ceylanpınar ilçesinde, tarlaya roket mermisi düşmesi sonucu yaralanan üç kişiden biri, hastanede hayatını kaybetti.


Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Suriye tarafından atılan havan topununun sınırı geçip tarım arazisine düşmesiyle 3 işçi yaralandı.

İş karışıklığın sürdüğü Suriye tarafından atılan havan topu Ceylanpınar'da tarım arazisine düştü. Bu sırada tarlada çalışan 3 işçisi yaralandı. Hastaneye götürülüp tedaviye alınan işçilerden birisinin sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.

AĞIR YARALI ŞÜKRÜ KAHRAMAN HAYATINI KAYBETTİ

Suriye tarafından atılan havan topununun Ceylanpınar'da tarım arazisine düşmesiyle ağır yaralanan Şükrü Kahraman hayatını kaybetti.

CEYLANPINAR'DA GERGİNLİK

Suriye topraklarından ateşlenen roket mermisi, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine düştü. Bir kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı olay sonrası ilçede gerginlik yaşandı. Polisi taşlayan bir grup, biber gazı ve tazyikli su ile dağıtıldı.

Suriye’nin Resulayn ilçesinde PYD ile El Nusra birlikleri arasında çatışma sürüyor. Sınır ilçe Ceylanpınar diken üstünde. Suriye topraklarından ateşlenen roket mermisi, Ceylanpınarlı Kahraman ailesinden Şükrü Kahraman’ın ölümüne, Ahmet ve Mehmet Kahraman’ın da yaralanmasına neden oldu.

Yaralıların hastaneye kaldırılmasının ardından bir grup hastane önünde taşkınlık çıkardı. Daha sonra slogan atarak kaymakamlığa yürüyen göstericiler, burada oturma eylemi gerçekleştirdi. Kaldırım taşlarını sökerek polise fırlatan grup, çöp konteynırlarını devirdi. Polis ise gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Yaklaşık bir buçuk saat süren gerginlik, grubun ara sokaklara dağılması ile son buldu. Olaylarda bazı vatandaşların da yaralandığı belirtildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER