ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 12:37

Ceylanpınar’a 4 RPG roketi daha düştü


Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine bugün Suriye'den atılan 4 RPG roketi daha düştü. Bir evin çevresine düşen roketler patlamazken, olayda ölen ve yaralanan olmadığı öğrenildi. Tedirgin olduklarını söyleyen Ceylanpınarlı bazı vatandaşlar ise roketlerin Türk tarafına bilinçli olarak atıldığını öne sürdü.

        Suriye’nin Haseki kentinin Resulayn ilçesinde PKK terör örgütünün Suriye'deki uzantısı PYD ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasındaki şiddetli çatışmalar, Türkiye sınırına dayandı. Sınıra yakın Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi de adeta Suriye’nin kentleri gibi ateş altında. Dün bir RPG roketinin bir eve saplandığı ilçeye, bugün de 3'ü arka arkaya, biri de sonradan olmak üzere 4 RPG roketi düştü. İlçenin kuzey tarafında bulunan Azadiye Parkı'na yakın bir evin etrafına döşen roketler patlamadı. Ölen veya yaralanan kimsenin olmadığı olay sonrası ilçede tedirginlik had safhaya yükseldi. Bazı vatandaşların Ceylanpınar Kaymakamlığı'na yürüme girişimleri sağduyulu vatandaşlarca engellendi. Düşen roketler nedeniyle evlerinde rahat uyuyamadıklarını belirten Ceylanpınarlılar, sınırdaki savaşa bir çözüm bulunmasını istedi.

        BİLİNÇLİ ATILIYOR İDDİASI

        Öte yandan Ceylanpınar'a düşen roketlerin bilinçli atıldığı ve çarpışan taraflardan birinin Türkiye’yi savaşa sokmak için uyguladığı bir plan olduğu ileri sürülüyor. Görgü tanıkları bazen namluların Ceylanpınar’a çevrildiğini iddia ediyor. Vatandaşlar düşen roketatar mermilerinin ise bu iddialarını desteklediğini savunuyor. Bugün önce 3 RPG roketinin düştüğünü belirten vatandaşlar, patlamayan roketlerin etrafında güvenlik önlemi alan polislerin beklediği sırada 4’üncü roketin düştüğüne dikkat çekiyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER