ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 18:33

Çevreci öğrencilere ağaç ödülü

Çevreci öğrencilere ağaç ödülü


Aksaray Belediyesi, atık pil toplama yarışmasında birinci olan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerine 100 adet ağaç ve çeşitli ödül verildi.

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği (TAP) Aksaray Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen atık pil toplama kampanyasında 170 öğrenci ile 620 kilo pil toplayan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu birinci, Bilim Sanat Merkezi Okulu 156 kilo pille ikinci , Yalnızceviz İlköğretim Okulu ise 65 kilo pille üçüncü oldu.

    Mehmet Akif İlkokulu'nda düzenlenen ödül törenine Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, İl Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy ile çok sayıda öğrenci katıldı.

    Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta törende yaptığı konuşmada çevre bilincinin tüm çocuklara aşılanması gerektiğini belirtti. Yapılan konuşmaların ardından Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, atık pil toplama rekoru kırarak çevreye önemli bir katkı sağlayan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileriyle birlikte okul bahçesine 100 adet ağaç dikti. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER