ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Haziran 2013 Cuma 17:01

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, Trabzon'da


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Türkiye kalkınıyor. Kim ne derse desin. Öyle çevreci ifadeler gibi masum ifadelerin arkasına saklanarak bu ülkeye zarar vermek günahtır" dedi.
Bakan Bayraktar, Trabzon'un Araklı ilçesindeki Ali Cevat Özyurt İlkokulu'nun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, 2002 yılı sonu, 2003 yılı başının Türkiye'nin iflas ettiği nokta olduğunu belirtti.
Türkiye'nin kredi alamadığını, IMF'ye borcu olduğunu ifade eden Bayraktar, şunları söyledi:
"Vergilerin yüzde 60'ı, 80'i dış borcun faizine gidiyordu. Bugün ise ülkemizde istikrar ve kalkınma var. Dünyanın imrendiği bir Türkiye var. AK Parti'ye vurarak, AK Parti hükümetini ortadan kaldırarak bir şey yapacaklarını zannediyorlar. Bu insafsızlık, bu izansızlıktır. Siz Türkiye'ye kötülük yapıyorsunuz. Biz uyanık olacağız. Kalkınırken, gelişirken savrulmayacağız. Bu da birilerinin hoşuna gitmiyor. Bundan da gocunuyorlar. Moral değerlerimize, ailemize, kökümüze, kültürümüze, tarihimize bağlı olarak kalkınacağız."
Bayraktar, "Türkiye kalkınıyor. Kim ne derse desin. Öyle çevreci ifadeler gibi masum ifadelerin arkasına saklanarak bu ülkeye zarar vermek günahtır. Bizden daha çok çevreci kimse olmasın. 7 milyar ağaç diktik. 2002 yılından bugüne kadar Türkiye'nin tamamında 7 milyar fidan dikildi. Ormanlar arttı. Yeşil alanlar arttı. Bunlar daha da artacak" ifadelerini kullandı.
Bayraktar, yıllarca meselelerin kilimin altına itildiğini kaydederek, "Biz ise ayağı yere basan işler yapıyoruz. Ülkemizin kalkınması için çalışıyoruz. Birileri Türkiye'yi karıştırmak istiyor. Türkiye'nin kalkınmasından, gelişmesinden rahatsız oluyor. Bütün İslam alemi Türkiye'nin kalkınmasını, gelişmesini istiyor" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Bayraktar ve beraberindekiler, okulun temelini attı.
Bakan Bayraktar, daha sonra Sürmene ilçesinde Özay Otel ve Çamburnu beldesinde Fazlıoğlu Mahmut Bıçakçı Ortaokulu'nun açılışlarını gerçekleştirdi.
Açılış ve temel atma törenlerine, Bakan Bayraktar'ın yanı sıra Trabzon Valisi Recep Kızılcık, AK Parti Trabzon milletvekilleri Safiye Seymenoğlu ve Aydın Bıyıklıoğlu, diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER