ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 12:19

Çevre mühendisliği öğrencilerine ‘mesleğe hazırlık’ semineri verildi

Çevre mühendisliği öğrencilerine mesleğe hazırlık semineri verildi


Çevre Mühendisleri Odası Adana Bölge Temsilciliği’nce üniversite 4. sınıf öğrencilerine yönelik “mesleğe hazırlık” semineri verildi. Çevre Kanunu’nca alınması gereken izin ve lisanslar hakkındaki yönetmelik içeriğinin anlatıldığı seminere konuşmacı olarak Çevre Mühendisi Ali Karakuş katıldı.

Çok sayıda Çukurova ve Mersin Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin katıldığı seminerin açılış konuşmasını yapan Çevre Mühendisleri Odası Adana Bölge Temsilcisi Kenan Doğan, “Mesleğimizin ve meslektaşlarımızın yararına olan her türlü çalışmanın gayreti içerisindeyiz. Oda üniversite işbirliğimiz, siz öğrencilerimize yönelik yaptığımız etkinlik sayısı her geçen gün artmaktadır. Buradan alacağınız bu eğitimle eksik kalan bilgilerinizi tamamladığınız gibi meslek yaşamınızda rahat çalışmanıza olanak sağlayacaktır.” dedi.
Yeni mezunların en çok karşılaşacağı kanun maddeleri hakkında bilgi veren Çevre Mühendisi Ali Karakuş, çevre izin ve lisansının ne olduğu, çevreye kirletici etkisi olan faaliyet veya tesisler neler olduğunu anlattı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER