ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 21:42

Çevre düzenlemesiyle Titreyengöl'ün çevresinde bisiklet sporu canlanacak

Çevre düzenlemesiyle Titreyengölün çevresinde bisiklet sporu canlanacak


Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcılar Birliği (TİSOYAB) Başkanı Hüseyin Aydoğan, Titreyengöl çevresinde yapacakları çevre düzenlemesiyle doğa yürüyüşü, bisiklet ve İskandinav yürüyüşü sporlarını yaygınlaştıracaklarını söyledi.

Kuş göçü hareketlerinde beslenmede Titreyengöl'ün dünyanın sayılı göllerinde biri olduğunu belirten Aydoğan, bölgenin 17 bin yatak kapasitesine sahip olduğunu kaydetti. Bölgeye tatile gelen turistlerin en fazla yaptığı sporun bisiklet, doğa yürüyüşü, İskandinav yürüyüşü ve oryantiring (koşarak yön bulma) sporu olduğunu anlatan Aydoğan, Avrupalı ve İskandinav ülke turistlerinin kış ve bahar döneminde İskandinav yürüyüşü ve bisiklet sporu yapmak için bölge destinasyonunu seçtiklerini söyledi.

Aydoğan, "Titreyengöl'de her geçen yıl doğa yürüyüşü, bisiklet, koşarak yön bulma ve İskandinav yürüyüşü sporuna ilgi artıyor. Doğa ve İskandinav yürüyüşü sporlarında Sorgun Çamlığı ve Titreyengöl bir bütünlük arz ediyor. Antalya Valiliği ile yapacağımız çalışma ile Titreyengöl'de başta bisiklet ve İskandinav yürüyüşü sporunun yaygınlaştıracağız." diye konuştu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER