ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Temmuz 2014 Perşembe 12:25

Çevre bilinci için işbirliği protokolü

Çevre bilinci için işbirliği protokolü

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında çocukların, ailelerin, engellilerin çevre bilinci kazanması için işbirliği protokolü imzaladı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndaki imza törenine, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve iki bakanlık yetkilileri katıldı. Bakan Güllüce iki bakanlık arasında çevre eğitimine yönelik iş birliğini hayata geçirdiklerini belirterek ‘’Çocuklarımızın, engellilerimizin ve ailelerinin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi için burada bir adım atacağız. İki bakanlığın çevre konusunda işbirliği yaptığını ilan ediyoruz. Bu çalışma ile birlikte çevre eğitimi ve çevrenin korunması konusunda eğitici materyaller hazırlanarak tüm okullarımıza dağıtılacak.’’ dedi.

Bakan İslam ise protokolün, yaşanabilir bir çevrenin var olabilmesi ve insan neslinin devam etmesi için elzem bir proje olduğunu söyledi. Bakan İslam, şöyle devam etti: "Bir yaprağın dahi koparılmaması gerektiğine inanan bir gelenekten gelen milletiz. Ama modern hayat, giderek gelişen hayat şartları, konforun çok öncelenmesi ve konfor imkanlarının da artması, çevre ile olan iletişimimizi, ilişkimizi değiştirdi. Hem geleneklere dönüş açısından hem de yaşamasını arzu ettiğimiz milletimizin, ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yarınlarını iyi inşa edebilmek için bir çevre bilinci oluşturmamız gerekiyor. Çevre Bakanlığımızın yerinde hareketiyle iki bakanlık birlikte bu bilinci oluşturmak üzere bir karar verdik.’’

İki bakanın konuşmalarının ardından imza protokolü gerçekleştirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER