ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 11:49

Çevre Bakanlığı: Partiye değil projeye bakıyoruz


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yılın ilk çeyreğinde belediyelere atıksu arıtma, içme suyu, bisiklet yolu, çöp kamyonu ve kentsel dönüşüm konularında 5 milyon 640 bin lira maddi destekte bulundu.

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye genelinde siyasi parti ayrımı gözetmeksizin tüm belediyelerin altyapı, atıksu arıtma, içme suyu, bisiklet yolu, çöp kamyonu ve kentsel dönüşüm konularında desteğinin sürdürdüğü belirtilerek, “Bakanlık Isparta, Trabzon, Rize, Denizli, Sinop, İstanbul ve Batman belediyelerine yılın ilk dört ayında 5 milyon 640 bin lira maddi destekte bulundu. Yapılan yardımlar sayesinde belediyeler yarım kalmış projelerini bitirecek.“ denildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş, açıklamada, yılın ilk çeyreğinde 5 milyon liradan fazla yardımda bulunduklarını bu yardımların artarak devam edeceğini söyledi. Baş, “Yaptığımız bu yardımların temel amacı yerel idarelerin güçlenmesi ve halkımızın refah seviyesinin yükselmesidir. Bakanlık olarak biz yerel idarelerin her zaman yanındayız.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER