ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Temmuz 2014 Cumartesi 16:32

Cevahir AVM'de banka soygunu

Cevahir AVMde banka soygunu

İstanbul'da güpegündüz hem de en işlek yerlerden birinde Mecidiyeköy'de Cevahir Alışveriş Merkezi'nde bir banka şubesi soyuldu.


Alınan bilgilere göre kendi hesabından para çekmek istediğini iddia eden bir kişi Cevahir'deki bir banka şubesine girdi. Fakat imzasının müşterinin daha önce attığı imzalar ile tutmadığını anlayan banka görevlileri ile soyguncu arasında tartışma çıktı.

GÜVENLİĞİ SİLAHINI ALDI

Soyguncu bankayı terk etti. Ancak kısa bir süre sonra elinde silahla geri döndü. Banka çalışanlarına "Paramı neden vermiyorsunuz?" diye bağıran kişi üstünde taşıdığı tabancayı çekerek özel güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi.

25 BİN TL ÇALDI

Silahını veznedeki kadın personele doğrultan soyguncu paraları torbaya doldurmasını istedi. Veznedeki kadın çalışan korku içinde para doldurduğu torbayı silahlı saldırgana verdi.

İçinde yaklaşık 25 bin TL’nin olduğu torbayı alan silahlı saldırgan hızla AVM’nin arka kapısından kaçarak izini kaybettirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik kameralarını inceleyerek soygunu gerçekleştiren kişiyi yakalamak için çalışma başlattı. Olay yeri inceleme ekipleride banka şubesine gelerek parmak izi ve delil çalışmaları yaptı.

Olay sonrasında bankanın özel güvenlik görevlisi ve vezne çalışanı kadın ifadesi için polis merkezine götürüldü. Polis ekipleri soyguncuyu yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlattı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER