ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 13:59

Çetin Doğan'dan Aytaç Yalman'a: Haberin yoksa niye orada oturdun?


Çetin Doğan, eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman ile ilgili “Seminerle ilgili ‘benim haberim yok’ diyorsa Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda niye oturdu?” dedi.

28 Şubat sürecinde hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın görülmesine Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediliyor. Duruşmada Aytaç Yalman'ın bugün bir gazetede yer alan haberi ile bağlantılı olarak savunması alınan Aydan Erol’a müşteki avukatları tarafından soru yöneltildi. Sorunun ardından 28 Şubat davası sanığı ve Balyoz davasından ceza alan Çetin Doğan söz istedi.

Doğan, Yalman'la ilgili olarak, “Aytaç Yalman senaryo göndermiş. Bu senaryoya oynamayın diye göndermiyor. Uygun bir tarihte yapın diyor. 5 -7 Mart tarihlerinde başka bir belge göndereceğim, onu oynayın dedi, ama 31 Ocak tarihine kadar gelmedi. Dönemin Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı İlker Başbuğ tarafından olasılığı en yüksek senaryo gönderildi. Benim haberim yok diyorsa Kara Kuvvetleri Komutanlığı koltuğuna niçin oturuyor? TSK’da emir komuta zincirine isyan olmaz. TSK’da bazı bozukluk söz konusu değil. Ordu yeniçeri ocağı değildir." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER