ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 14:33

Cesedi morgda çıktı


Antalya’da eylül ayında kaybolan üniversite öğrencisi Uğur Bal’ın (29) hayatını kaybettiği, cesedinin ise 3 aydır morgda tutulduğu ortaya çıktı. Bal'ın cesedinin Kemer'de denizde bulunduğu belirtilirken, aylardır oğullarını arayan aile ise yetkililere dava açmaya hazırlanıyor.

Bursa’da yaşayan Uğur Bal, bu yıl girdiği üniversite sınavında Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü'nü kazandı. 28 Ağustos’ta Antalya’ya gelen Bal, üniversiteye kaydını yaptırıp, Kepez ilçesi Kültür Mahallesi'ndeki bir pansiyona yerleşti. Bir süre burada kalan Bal, son olarak 14 Eylül’de telefonla anne ve ablasıyla görüştü. Bu tarihten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Bal’ı aramak için baba Mustafa Bal (57) Bursa polisine başvurdu. Baba Bal, buradaki girişimlerinden bir sonuç alamayınca Antalya’ya giderek savcılığa kayıp başvurusunda bulundu. Güvenlik kamerası görüntülerinden 18 Eylül’de kaldığı otelden çıkış yaptığı tespit edilen Uğur Bal’ın, bir daha geri dönmediği belirlendi.

        Baba Mustafa Bal, aradan günler geçmesine rağmen izine rastlayamadığı oğlunu Antalya’nın tüm ilçelerini dolaşarak aradı. Fakat tüm çabalarına rağmen hiçbir ipucu bulamadı. Önceki gün Bal ailesinin Bursa’daki evine Antalya Adli Tıp Kurumu morgundaki bir cesedin, Uğur Bal’a ait olabileceği haberi geldi. Hemen yola çıkan baba Mustafa Bal ve akrabaları, Antalya'ya gelerek morgdaki cesedi teşhis etti. Uğur Bal’a ait olan cesedin 19 Eylül’de Kemer ilçesinde denizde bulunduğu, 3 aydır morgda bekletildiği belirtildi.

Oğlunun kayboluşunun üstünden 102 gün geçtiğini belirten baba Bal, “Dün akşam yeni haber aldık. Antalya Emniyet Müdürlüğü, Bursa emniyetine resim göndermiş. Oğlum Antalya’da morgda olduğu halde bize dün haber geldi. Bizim Bursa’da 19 Eylül’de kayıp müracaatımız var. Eylül’ün 25’inde Antalya’da savcılığa kayıp başvurusunda bulunduk. Oğlumun cesedinin Adli Tıp morguna ayın 19’unda geldiği söyleniyor. Buraya gelmiş belli bir süre bekledikten sonrada başka bir bölüme kaldırmışlar. Morga gelerek cesedi ben ve avukatım teşhis ettik. 2 aydır oğluma ulaşmak için Antalya’nın altına üstüne getirdik. Eşim ile ben 2 aydır Antalya’dayız. Dün akşam da bu haber geldi. Bugüne kadar neden cesedin teşhis edilmesi için bize haber verilmediğini bilmiyoruz. Daha önce sahipsiz cesetlere bakmıştık ama başka bir bölümde tuttukları için oğlumun cesedini görememiştik.” diye konuştu.

        Oğlunun ölüm nedeninin ise henüz belli olmadığını kaydeden baba Bal, cenazenin morgda bekletilmesiyle ilgili olarak sorumlu kişiler hakkında dava açtıklarını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER