ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 05:52

Cerrah: Türk milleti vatanı için her zaman canını vermeyi bilir


Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, şehit yakınları ve gazilerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Cerrah, Türk milletinin tarih boyunca vatanı ve bayrağı için canını vermekten hiç çekinmediğini söyledi.

Polis Evinde düzenlenen iftar yemeğine il merkezi ve ilçelerden yaklaşık 600 şehit yakını ve gazi katıldı. İftar yemeği öncesinde tüm masaları tek tek dolaşan Vali Cerrah, şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilendi. Cerrah ve protokol mensupları, şehit aileleri ve gazilerin bulundukları masalarda oturarak, iftar yemeği boyunca şehit aileleri ve gazilerle sohbet etti.

Yemek sonrasında konuşan Vali Cerrah, şehit yakınları ve gazilere, düzenlenen yemeğe katıldıkları için teşekkür ederek, "Öncelikle şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle anarak sözlerime başlamak istiyorum. Ecdatlarımız bizlere öyle bir vatan bırakmışlar ki herkesin gözü üzerimizde. Bir yerin, bir toprağın vatan olabilmesi için uğruna şehitlerin verilmesi ve gazilerin olması gerekiyor. Türkiyemiz de ecdadımızın bizlere bıraktığı çok değerli bir ülke. Eğer bugün babamızı, evladımızı şehit vermiş ve bir uzvumuzu savaş alanında bırakıp gazi olmuşsak, ülkemizin ne kadar değerli, ne kadar kutsal olduğunun bir işaretidir” dedi.

Türk milletinin tarih boyunca vatanı ve bayrağı için yapamayacağı şeyin olmadığını ifade eden Cerrah, “Büyük komutan Atatürk bizlere şöyle hitap etmiştir, ‘Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.’ Bundan da çok büyük ders almamız lazım. Ders alması gereken yerler de bu sözden çok büyük ders alması gerekir. Yüce Türk milleti üzerine görev düştüğü zaman, bu görevi yerine getirmek için gerekirse canını vermeyi bilir” diye konuştu.

İftar yemeğine Osmaniye milletvekilleri Suat Önal, Hasan Hüseyin Türkoğlu, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yabanoğlu, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Vali Yardımcıları, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda şehit yakını ile gazi katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER