ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 16:39

"Cep telefonları bana ait değil"


Ergenekon davası sanığı Sami Hoştan, Silivri Cezaevi'nden daha güvenlikli Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne sevk edilmesine yol açan ve koğuşundaki aramada ele geçirilen iki cep telefonunun kendisine ait olmadığını iddia etti.

Ergenekon davasının tutuksuz sanığı, Susurluk davası hükümlüsü ve çete-kumar davasından tutuklu bulunan Sami Hoştan, kendisinin de kaldığı Silivri 5 Nolu Cezaevi F-6 koğuşunda iki cep telefonu bulunmasına ilişkin haberi yalanladı.

Silivri'de İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yürütülen Ergenekon davasını izleyen basın mensuplarının sorusu üzerine yazılı açıklama yapan Hoştan, telefonların kendisine değil, aynı koğuşta kalan Tamer Kahraman isimli tutukluya ait olduğunu ileri sürdü.

24 Nisan 2013 tarihinde 5 Nolu Ceza İnfaz Kurumu F-6 koğuşunda yapılan arama sonucunda iki adet cep telefonu bulunmasına ilişkin gazete haberini değerlendiren sanık Hoştan, açıklamasında telefonların kendisiyle ilgisinin olmadığını söyledi. Aramanın ardından hakkında idari soruşturma açıldığını ve takipsizlik kararı verildiğini belirten Hoştan, "Telefonlar Tamer Kahraman isimli şahısa aittir. Bunu da kendisi soruşturma safhasında ikrar etmiş ve idari ceza almıştır. Benimle hiçbir şekilde ilgi ve alakası yoktur." ifadesine yer verdi.

Öte yandan habere göre koğuşta 2 adet cep telefonu ile uçlarında kablo bulunan 4 adet pil ele geçirildi. Ancak 21 kişilik koğuşta bu malzemelerin haricinde extacy marka uyuşturucu hap ile bir de porno görüntüleri yer alan CD bulunduğu öğrenildi.

Arama ve suç unsuru olan malzemelerin ele geçirilmesinin ardından Sami Hoştan'ın, daha güvenlikli olan Tekirdağ F tipi cezaevine sevk edildiği öğrenildi. Ayrıca koğuşta kalan diğer tutukluların tamamı da farklı koğuşlara gönderilerek dağıtıldı. da tamamen dağıtıldı. Bu kapsamda tutuklulara idari ceza uygulandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER