ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 14:42

Cenevre Otomobil Fuarı'na doğru


Toyota, 2014 Cenevre Otomobil Fuarı'nda yeni tasarımı olan Toyota Aygo'yu tanıtacak.
Toyota açıklamasına göre, yeni tasarım anlayışıyla birlikte eğlenceli otomobiller üretme isteğinin bir temsilcisi olan Yeni Aygo, Cenevre Otomobil Fuarı'nda beğenilere sunulacak.
Cenevre'de "J-Playful" tasarım temasıyla yerini alacak olan Yeni Aygo, eğlenceli karakteriyle A segmentinde yeni bir soluk getirmek için yola çıktı.
Toyota Cenevre Otomobil Fuarı'nda ayrıca, hidrojen yakıt hücreli hibrit araç teknolojisinde gelinen son noktayı, FCV konseptin Avrupa prömiyerini de gerçekleştirecek. Çevreye sadece su buharı salan FCV konsept, dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli 4 kapılı sedan otomobili olacak.
Toyota, 2014 Cenevre Otomobil Fuarı'nda "Yeniden Eğlenceli Sürüş" felsefesini yansıtan, kişiye özel teknolojileriyle FV2 konseptini de beğenilere sunacak. FV2'de diğer otomobillerden farklı olarak direksiyon simidi kullanmak yerine sürücünün vücut hareketleriyle gidilecek yön belirleniyor.
Açıklamada, Yeni Aygo'nun tasarımcısı Baş Mühendis David Terai'nin, otomobili tasarlarken genç Japon kültüründen esinlendiği belirtiliyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER