ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 12:08

Cenazeye katılamadığı için tazminat istedi


İsim benzerliğinden kaynaklanan borç nedeniyle, arabası haciz edildiği için teyzesinin cenazesine katılamayan vatandaş, Adalet Bakanlığına 5 bin 300 liralık tazminat davası açtı.

Mağdur Murat Şener'in, avukatı Mehmet Azar aracılığıyla açtığı davanın dilekçesinde, 2 Mart 2013'de teyzesinin vefatı üzerine otomobiliyle Ankara'dan Yozgat'ın Sorgun ilçesine gitmek için yola çıkan Şener'in, ilçeye 15 kilometre kala trafik kontrolü yapan polisler tarafından durdurulduğu belirtildi.

Polis memurlarının, aracın üzerinde yakalama emri ve haciz olduğu gerekçesiyle otomobili Yozgat'ta özel bir otoparka çektirdiği anlatılan dilekçede, Şener ailesinin yolda mahsur kaldığı, cenazeye katılamadığı kaydedildi.
Cenaze sonrası Şener ailesinin, Ankara'ya otobüsle dönmek zorunda kaldığı belirtilen dilekçede, aracın üzerinde 4 adet haciz ve yakalama kararının bulunduğunun öğrenildiği aktarıldı.

Dilekçede şunlar belirtildi:

"Müvekkilim yaptığı araştırmalar sonucunda bu dosyaların borçlusunun kendisiyle aynı ismi taşıyan bir şahsa ait olduğunu öğrenmiş ve bizzat Ankara'daki ve Kırıkkale'deki icra dairelerine giderek hacizleri büyük uğraşlar sonucu kaldırtmıştır. Müvekkilim ve ailesi çok sevdiği teyzesinin cenazesine haksız haciz ve yakalama sebebiyle katılamamıştır. Anne yarısı saydığı teyzesine olan son görevini yerine getirememiş olmanın verdiği üzüntüyü ömür boyu yaşayacaktır. Müvekkilim hakkız haciz nedeniyle maddi ve manevi anlamda zarara uğramış olup bunun giderilmesi gereklidir."
Dilekçede, Adalet Bakanlığından 300 lira maddi, 5 bin lira manevi olmak üzere toplam 5 bin 300 lira tazminat talep edildi.
Davanın görülmesine Ankara 22. Asliye Hukuk Mahkemesinde başlandı.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER