ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 18:36

Cenaze namazı sonrası mahalleli yol kapattı


Okmeydanı'nda silahla öldürülen Burak Can Karamanoğlu'nun cenaze namazı sonrası vatandaşlar Piyalepaşa Bulvarı’nı trafiğe kapattı. Mahalleli ile polis arasında gerginlik yaşandı. Bazı gazeteciler olay sonrası eylemciler tarafından darp edildi.

Dün gece saatlerine Okmeydanı’nda karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan silahlı kavgada, 22 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu hayatını kaybetmişti. Karamanoğlu için Beyoğlu Fatih Sultan Konak Camii’nde ikindi vakti cenaze namazı kılındı. Cenaze namazının ardından Piyale Paşa Camisi’nde de bir cenaze namazı kılındı. Karamanoğlu’nun Türk bayrağına sarılı cenazesi omuzlarda taşındı. Karamanoğlu’nun cenazesi toprağa verilmek üzere otobüsle Giresun Alucral’a gönderildi.

Cenazenin otobüse konulmasından sonra yaklaşık bin kişi Piyalepaşa Bulvarı’nı çift yönlü olarak trafiğe kapadı. Taksim istikametinde ve E-5’e katılım yönünde uzun araç kuyrukları oluştu. Grubu ikna etmeye çalışan polis ile eylemciler arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Gazeteciler de bazı kişilerin saldırısına uğradı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER