ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 15:20

Çemişgezek'te tüketiciler haklarını arıyor


 Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne yoğun başvuru yaşanıyor. Çemişgezek Kaymakamlığı bünyesindeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine 2012 yılında sadece 5 adet başvuru yapılırken, 2013 yılının ilk üç ayında başvuruların sayısı 600’e ulaştı.

Kaymakamlık bünyesindeki hakem heyetinin, tüketicilerin mağduriyetlerini gidermek için olağanüstü çalıştığını belirten Kaymakam Ali İkram Tuna, ilk üç ayda gelen 600 başvurunun 323’ünü karara bağladıklarını, 2012 yılında yapılan 5 başvurunun tamamında tüketicinin haklı bulunduğunu, 2013’te ise karara bağlanan 323 dosyadan 7 tanesinde tüketicilerin taleplerinin uygun görülmediği, 316 dosyanın ise tüketici lehine sonuçlandığını ifade etti.

Tuna, tüketicilerin haklarını korumak üzere kurulan, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin daha etkin ve daha hızlı hizmet verebilmesi için bu birimin Hükümet Konağı girişinde zemin kata taşındığını, ilçe özel idaresiyle aynı bölümde yerleştirildiğini ve personel takviyesi yapıldığını belirterek, Özel İdare Müdürü Vecihi Kaynak ve ekibini gösterdiği büyük özveri ve performans için tebrik etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER