ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 11:19

Cemil Çiçek Erzurum'da

Cemil Çiçek Erzurumda

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Erzurum Kongresi'nin 95. yıldönümü etkinliklerine katılmak ve bazı temaslarda bulunmak için Erzurum'a geldi.


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ı ziyaret etti.

Erzurum Kongresi'nin 95. yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere kente gelen Çiçek'i havalimanında Vali Altıparmak, AK Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile diğer yetkililer karşıladı.

Çiçek, daha sonra Altıparmak'ı makamında ziyaret etti. Vali Altıparmak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Erzurum Kongre Binası'nın restorasyonuna Meclis olarak Çiçek'in destek verdiğini ve bu çerçevede kendilerinin de valilik olarak restorasyonu tamamladıklarını söyledi.

Altıparmak, etkinliğin içeriğine değinerek, "Erzurum sizin de bildiğiniz gibi son derece kadim bir medeniyetin kadim şehri ve kadim kültürün taşıyıcısı olarak dadaş kültürünün hakim olduğu bir yer ve biz burada çalışmaktan gurur duyuyoruz. Şehre yatırım iklimi kazandırmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin "Gündeme dair bir açıklamada bulunacak mısınız? Paralel yapıya yönelik bir operasyon başlatıldı" şeklindeki sorusu üzerine Çiçek, yurt dışından yeni geldiğini belirterek, konuyla ilgili bilgisi olmadığından açıklama yapmayacağını söyledi.

Vali Altıparmak, ziyaretin anısına Çiçek'e yöresel kilim ve Oltu taşı tespih takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER