ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2014 Cuma 15:34

Cem Garipoğlu intihar etti

Cem Garipoğlu intihar etti

Kamuoyunda dehşet yaratan cinayetin ardından 24 yıl hapis cezasına çarptırılan Cem Garipoğlu’nun başına poşet geçirerek, çamaşır ipiyle kendisini boğduğu öğrenildi.


Münevver Karabulut'u öldürmekten 24 yıl hapis cezasına mahkum edilen Cem Garipoğlu'nun cezaevinde intihar ettiği öğrenildi. 

İstanbul'da, kız arkadaşı Münevver Karabulut'u başını keserek öldürdüğü gerekçesiyle Silivri Cezaevi’nde tek kişilik odada kalan Cem Garipoğlu, sabah sayımında odasında ölü bulundu. 

CENAZESİ ADLİ TIP'TA (Tıklayınız!)

BAŞINA POŞET GEÇİRİP, ÇAMAŞIR İPİYLE KENDİNİ BOĞDU

Cem Garipoğlu'nun başına nalyon poşet geçirip asmak suretiyle intihar ettiği Sabah saatlerinde yapılan kontrollerde ortaya çıktı. Ancak avukatları ve ailesinden kimse ulaşılamazken sabah saatlerinde bu bilginin kendilerine ulaştırıldığı ifade edildi.

Garipoğlu'nun cezaevinde 3'lü koğuşta tek başına kaldığı, kamera sisteminin ise koğuşun ortak avlusunda bulunduğu belirtildi. Kamera görüntülerinde yapılan incelemede, koğuşa kimsenin girmediği görüldü.

Koğuşun en son 02.00'de kontrol edildiği, ilk incelemelerde olayın 02.00 ile 08.00 arasında olduğu tespit edildi. Garipoğlu'nun koğuşundan aynı yerdeki diğer boş koğuşa geçtiği, başına poşet geçirerek, çamaşır ipiyle kendisini boğduğu öğrenildi.

GARİPOĞLU'NUN AVUKATI: Başından beri söylemiştik (Tıklayınız!)

CEM GARiPOĞLU 34 YAŞINA HAZIRLANIYORDU

Cem Garipoğlu, bir röportajında 34 yaşında cezaevinde çıkacağını ve yeni bir hayata hazırlık yaptığını söylemişti.

Cem Garipoğlu, bir röportajında 34 yaşında cezaevinde çıkacağını ve yeni bir hayata hazırlık yaptığını söylemişti. 24 yıla mahkûm olan Garipoğlu, "2025'te buradan tahliye olduktan sonra Çin'e gidip uluslararası hukuk okumak istiyorum. Daha önce 1-1.5 yıl Çin'de yaşamıştım. Çince konuşmayı ve yazmayı biliyorum. Sevdiğim bir ülke. En çok gelecek vaat eden ülke olarak görüyorum. Bu nedenle Çin'e yerleşip eğitimimi tamamlamak istiyorum. 34'üncü yaşıma hazırlanıyorum" diye konuşmuştu.

BÖYLE GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Garipoğlu, son kez bu yıl ocak ayında Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görüntülenmişti. Uzun bir sürenin ardından ilk kez görüntülenen Garipoğlu, aldığı kilolarla dikkat çekmişti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER